uhercik.sk

[vc_row css=”.vc_custom_1539947759266{padding-top: 80px !important;}”][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”206″ img_size=”120×120″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”474″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Záturčie malo v nedávnej minulosti nelichotivú povesť, čo sa týka bezpečnosti. Mnohí si pamätáme celoslovenské hodnotenie, kde sme skončili ako sídlisko na chvoste rebríčka. Máme v tejto oblasti množstvo problémov, ktoré ostávajú dlhodobo neriešené. Osvetlenie v Záturčí veľmi často vynecháva. Hlavný peší priechod pre chodcov do Záturčia cez cestu I65 je často bez fungujúcich semaforov a pritom tam jazdia autá 70km/h. Mnohé časti Záturčia nie sú pod bezpečnostnými kamerami.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1539947286640{padding-bottom: 30px !important;}”][vc_column][rt_fancy_text_box_style title=”Vedeli ste, že :” fancy_font_size=”20″ fancy_line_height=”30″ fancy_content=”… v Záturčí sú osadené len 3 bezpečnostné kamery a za posledné 4 roky žiadna nepribudla?” icon_fontawesome=”fa fa-question-circle-o” add_shadow=”yes” fancytextbox_css=”.vc_custom_1541191898235{background-color: #ffffff !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Vnímanie Záturčia z pohľadu bezpečnosti sa jemne zlepšilo, no stále je čo vylepšovať. Pred štyrmi rokmi som poznamenal, že v Záturčí by malo byť stále pracovisko mestskej polície a myslím si, že toto riešenie by výrazne zvýšilo bezpečnosť na našom sídlisku. Dokonca si viem predstaviť aj miesto, kde by mali mať svoje sídlo.

 

Vnímanie Záturčia ako nie príliš bezpečného sídliska sa dlhodobo prejavuje napríklad aj na cenách nehnuteľností. Je to jeden z dôvodov, prečo sú byty na sídlisku tie najlacnejšie v Martine.

 

Myslím si, že by sme mali začať menšími krokmi. Určite budem presadzovať významné zvýšenie počtu kamier. Počet kamier totižto zvyšuje pravdepodobnosť zistenia priestupku a zvyšuje pocit bezpečnosti obyvateľov v danej lokalite. Tieto kamery by mali kopírovať hlavný chodník cez sídlisko a najviac navštevované miesta ako parkoviská alebo obchody.

 

Hovorí sa, že svet sa skladá z maličkostí. Maličkosť, ktorú je možné urobiť je napríklad aj zabezpečenie príslušníkov mestskej polície k obom priechodom cez hlavnú cestu pri škole v ranných hodinách. Je výborné, že príslušníci mestskej polície strážia v ranných hodinách priechod pri strednej zastávke na sídlisku. Množstvo školákov však chodí aj cez priechod pri Jednote a preto by bola vítaná ich pravidelná prítomnosť aj na tomto priechode.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1539947343772{padding-bottom: 110px !important;}”][vc_column][rt_fancy_text_box_style style_variation=”three” title=”” fancy_font_size=”0″ fancy_line_height=”0″ fancy_content=”Kamery – osadenie bezpečnostných kamier na celom úseku hlavného chodníka cez sídlisko Záturčie.
Bezpečne do školy – zabezpečenie príslušníkov MsP k obom priechodom k ZŠ (zastávka MHD a Jednota) v ranných hodinách” add_shadow=”yes” fancytextbox_css=”.vc_custom_1541192019669{background-color: #a6ce39 !important;}”][/vc_column][/vc_row]